Kurumsal Firmalara Yönelik Avantajlı Uçak Bileti Alma Yöntemleri - Corporateclub

Bölüm : Haberler | 0 Yorum | Yazdırın

|

Kurumsal Firmalara Yönelik Avantajlı Uçak Bileti Alma Yöntemleri - Corporateclub

Günümüzde kurumsal firmaların en büyük gider kalemlerinden birini seyahat harcamaları oluşturur. Bu harcamaları en aza indirmek aslında çok kolay. Bir çok havayolunun firmalara yönelik hazırladığı  kurumsal anlaşmaları mevcuttur. Yoğun olarak uçak bileti aldığınız destinasyona göre bir havayolu sadakat programına üye olun havayolunun sizlere tanıdığı uçak biletlerinde indirim, bussiness clas a upgrade yapma hakkı, fazla bagaj hakkı gibi bir çok havayolu fırsatlarından faydalanın.

 

 

 Corporate Club ( Kurumsal Anlaşma ) Üyeliği

Uçak Biletine ihtiyaç duyduklarında insanların akıllarını en çok kurcalayan soru uçak biletini en ekonomik nasıl alabilirim olmuştur. Bunun için bileti erken almak, promosyon zamanlarını takip etmek gibi pek çok etken sıralanabilir. Bu durum özellikle uçuşları çok yoğun olan firmalar için hem zaman kaybı hem de büyük bir gider kalemi oluşturur. Bu maliyeti en aza indirmek içinde ilk yaptıkları iş acentaların bilet kesiminden elde ettikleri hizmet bedelleri üzerinden iskonto yapmaları için pazarlık yapmak veya vade tarihlerini uzatmak olmuştur. Oysaki hemen hemen tüm havayollarının firmalara yönelik Corporate ( Kurumsal ) anlaşmaları mevcuttur. Bir çok acenta bu anlaşmalardan kendi firmalarını ya bilmediklerinden ya da önemsemediklerinden haberdar etmezler. Bir diğer önemli sebepte seyahat acentalarının bu anlaşmalardan maddi hiç bir avantajının olmamasıdır.  Bu durum havayollarının firmalar için uyguladığı kurumsal anlaşma taleplerinin azlığına dolayısıyla işlevselliğinin az olmasına sebep vermiştir. Buna en iyi örnek ülkemizde 300.000 işletme varken Thy ile Corporate clup ( Kurumsal ) anlaşması yapan sadece 3000 işletmedir. Bu rakamı oranlarsak toplam hacmin sadece %1 bu anlaşmadan faydalanmaktadır. Oysaki bu anlaşmayı yapmak firmalar açısından hem çok avantajlı hem de çok kolaydır.
Türk Hava Yolları’nın, Şirketlere/Kurumlara/Kuruluşlara.. özel, hazırlamış olduğu  “Turkish Corporate Club” programı hakkında, kısa bir bilgi vermek istiyoruz.
Şirketler için, Faydaları:
* Türkiye çıkışlı dış hat biletlerinizi, %5  ile  % 15 arası indirimlerle alabileceksiniz.
* Yılsonunda, satın almış olduğunuz İç Hat ve Dış Hat Bilet biletlerinizden, teşvik alacaksınız.
* Havalimanlarında, Turkish Airlines CIP Lounge’dan faydalanabileceksiniz.
* Havalimanlarında, Turkish Airlines Business Kontuarlarından faydalanabileceksiniz,
* Ekstra bagaj hakkından faydalanabileceksiniz.
* “Turkish Corporate Club” kartı alacaksınız.
* Şirketiniz ödemek kaydıyla (fatura şart), şirket çalışanlarınızın / bayilerinizin / distribütörlerinizin/ taşeron firmalarınızın biletlerinde de, bu program haklarına ve teşvik alacaksınız.
* Yaptığınız uçuşlarınızdan, miller kazanacak ve Miles&Smiles kartınıza işlenecektir.
             * Biletlerinizi, sizin belirlemiş olduğunuz acenteler kesecektir. (Max: 3 Acente)
Sadece THY değil bir çok havayolu şirketinin kurumsal firmalara yönelik bu tarz uygulamaları vardır. Türk Hava Yolları ülkemizde en çok kullanılan havayolu olduğu için örnek olarak onun avantajlarını sunduk. Kurumlar havayollarının sağladığı tüm avantajları bilmek zorunda değil. Bunu firma adına seyahat acentasının yapması gerekir.Barşan Turizm olarak bizler bu sorumluluğun bilinciyle müşterilerini en iyi koşullarda ve rahat seyahat edebilmeleri için  havayollarının sağladığı tüm avantajlardan faydalandırırız. Havayollarının kurumsal firmalara tanıdığı corporate anlaşmalarını http://corporateclub.com.tr adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.
 

Yorumlar

Herhangi bir kayıt bulunamadı.

Yorum Ekleyin

 

 

 

 

Son Haberler

 • Saat Farkları

  Saat Farkları

  ABD   Dogu Kısım 7 saat geri   Orta Kısım 8 saat geri   Daglik Bölgesi 9 saat geri   Pasifik 10 saat geri   Alaska 11 saat geri   Havai 12 saat geri   AFGANISTAN 2 ½ saat ileri   ALMANYA FEDERAL CUMH. 1 saat geri   ANGOLA 1 saat geri

  ... devamı...
 • Ucuzauc.com

  ucuzauc.com

   Neden Ucuzauc.com ? Ucuzauc.com; 8820080-3 nolu IATA ( Uluslararası Yolcu Taşımacılığı Birliği ) üyesi ve 1482 nolu TURSAB (Türkiye seyahat ACENTASI Birliği ) üyesi A Grubu seyahat acentası olan Barşan Turizm Seyahat Acentası nın markası olup, son kullanıcı diye tabir edilen internet müşterilerinin uçak biletlerini kolayca alabilmeleri için oluşturduğu web satış portalının adıdır.  

  ... devamı...
 • 2013 EMITT TURİZM FUARI "TATILCITY" 1 HAFTALIK TATİL ÇEKİLİŞİ

  TATİLCİTY ÇEKİLİŞİ

  Bu yıl 17.ncisi düzenlenen 2013 Emitt turizm Fuarında en başarılı seyahat acentası seçilen "tatilcity" fuar ziyaretçilerine bir sürpriz Antalya da 1 çifte 1 haftalık tatil çekilişi gerçekleştirdi. Çekilişe vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. Fuarın son günü olan 27 Ocak 2013 tarihinde ziyaretçilerimiz huzurunda ve Holiday tiwi tarafında canlı yayında gerçekleştirilen çekiliş sonucunda ÖZKAN ÖZTÜRK isimli vatandaşımız kazanmıştır. Kendisine keyifli bir tatil geçirmesini dileriz. Tatilcity i takip etmeye devam edin. Bizde sürprizler hiç bitmez. Her zaman size uygun bir promosyon veya hediyelerimizle karşılaşabilirsiniz. "TATILCITY"  "HERKESİN GİTMEK İSTEDİĞİ YER" 

  ... devamı...

Sizi Arayalım

Gönder

E-Bülten

Hakkımızdaki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız lütfen E-Posta bültenimize abone olun.

Bab Group Barsan Turizm Barsan Vize Ucuz Uçak Bileti Corporate Club

Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Merkez Ofisi : İmrahor Caddesi No:36/1 Sütlüce/Beyoğlu / İstanbul Tel : +90(212) 221 1 221 Fax: +90(212) 221 1 358

akarenet.com

Copyright © 2018 | Barşan Turizm