Atıl evlerin ekonomiye kazandırılması

Bölüm : Haberler | Yazdırın

|

  Ülkemizde turizm anlayışı sadece deniz kum güneş üzerine kurulu. Barşan Turizm olarak bizler bu anlayışın her zaman karşısında durduk. Ülkemizin her yanı yerli ve yabancı turistlerin gezip görmek isteyeceği kadar güzelliklerle dolu.  Bu sebeplerden dolayı turizme yeni bir  konsept getiriyoruz.  Bu sistem  ülkemizin hem yurtiçinde  hemde yurtdışında tanınmasına büyük fayda sağlıyor. 

Yurtiçinde de diyoruz çünkü bizlerde ülkemizi en az yabancılar kadar tanımıyoruz. Tanıtım işin bi boyutu, diğer bir boyutu ülkemize gelen turistlerin kalacak yer sıkıntısı, onlara hizmet verecek nitelikli insan sıkıntısı. İşte bizim projemiz aynı zaman da bu sıkıntılarıda ortadan kaldırıyor. Anadolumuz otel yönünden çok fakir olmasına rağmen  gerek iş sıkıntısı gerekse büyük şehir özlemiyle insanların boşalttığı evler yönünden çok zengindir. Bu sisteme göre yörelerdeki nitelikli evler keşfedilecek ( dağ evi olabilir, orman evi olabilir, taş ev olabilir, eski Osmanlı tarzı ahşap ev olabilir vs.) Bu evlerin sahipleri ile aylık veya yıllık kira karşılığı anlaşılacak, Kosgep veya Kalkınma bankasından alınacak kredi ile evler restore edilip yerel veya büyük urizm acentaları vasıtasıyla günlük, haftalık veya mevsimlik olarak yerli ve yabancı turiste kiralanacak.

Sistemin faydaları:

1-  İlk önce başta da belirttiğimiz gibi turizmdeki deniz kum güneş anlayışı değişecek. Turizm şekillenecek.

2-  Ülkemizdeki boş olduğu için kötü durumdaki  evler yenilenip güzel bir görünüme sahip olacaklar

3-  Evi kiraya veren ev sahibine gelir getirecek.

4-  Eve gelen turistin talebine göre yöresel yemek yapan insana ihtiyaç duyulacak o kazanacak.

5-  Gelen turistin kaldığı evin temizliği için kişiye ihtiyaç duyulacak.

6-   Gelen turis her şey dahil sisteme gelmediği için çevredeki esnaftan alışveriş yapacak esnaf kazanacak.

7-   Turistler çevreyide gezmek isteyeceği için dil bilen rehberlik yapabilecek kültürlü gençlere ihtiyaç duyulacağı için artık tahsilini tamamlamış gençler büyük şehire iş aramaya gitmeyecek ve sefil olmayacaklar. Böylece ihtisasını kendi memleketinde severek uygulamış olacak.

8-  Turistlerin araca ihtiyacı olacak araç kiralama firmaları kazanacak.

9-  Turistin havaalanından evine yerleşmesi, gezi turlarını yerel acentalar yapacak onlar kazanacak.

10-   Ailelere yeni gelir kapıları açılacak işsizlikten ve parasızlıktan büyük şehirlerde maceralara atılmayacaklar.

11-   Kimse zevk için yerini değiştirmez. Dolayısıyla artık göç tersine döner.

12-   En önemlisi Ülkemiz için  yeni bir katma değer oluşur devletimiz vergi geliri alır.

Bu liste daha da uzar. Kısacası ülkemiz için çok önemli bir projedir olup fabrika açmaktan daha faydalıdır.

 

Son Haberler

 • Ekonomik Uçak Bileti

  Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları

  1. Ucuz Uçak Bileti Almak İçin Uymanız Gereken Kurallar

  ... devamı...
 • Teknoloji Altyapımız

  Teknoloji Altyapımız

  Teknoloji Altyapımız Etkin Bilgisayar Bağlantıları Rezervasyon sistemimiz tamamen bilgisayara bağlıdır böylece en süratli ve doğru sonuçlara ulaşabiliyoruz. Merkez büromuz ve diğer tüm ofislerimiz birbirleriyle On-Line bağlantılıdır. Bir şubemizde yapılan rezervasyon diğer şubelerimizde de görüntülenebilir ve gerekirse müdahale edilebilir. Dünya üzerinde kullanıla üç GDS sistemide acentamız tarafından kullanılmakta olup istediğiniz tarih ve parkurda en uygun uçak biletini siz değerli müşterilerimize sunabilmekteyiz.

  ... devamı...
 • cinvizesial.com

  cinvizesial.com

  Çin seyahatinizi güvenli  sorunsuz yapabilmeniz için önceden  çin vizesi hakkında bilgi sahibi olmanız, hangi bölgeye uçak bileti almanız gerektiği  çinde çalışmayı düşündüğünüz firmalariş yapmadan önce çin kültürü hakkında bilgi sahibi olmanız  ihtiyaç duyduğunuz uygun çin vizesi, uygun uçak bileti veya çin uçak bileti ve çin otelleri gibi hizmetleri düzgün bir firma aracılığı  yapmanız seyahatinizin sorunsuz başarılı geçmesi açısından çok önemlidir. http://www.cinvizesial.com Çin seyahatlerinizde size en uygun en kolay yollar sunan BARŞAN TURİZM SEYAHAT ACENTASI 2003 yılında kurulmuş TURSAB A Grubu (1482) IATA (8820080) üyesi seyahat acentasıdır.

  ... devamı...

Sizi Arayalım

Gönder

E-Bülten

Hakkımızdaki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız lütfen E-Posta bültenimize abone olun.

Bab Group Barsan Turizm Barsan Vize Ucuz Uçak Bileti Corporate Club

Barşan Turizm Ticaret A.Ş. Merkez Ofisi : İmrahor Caddesi No:36/1 Sütlüce/Beyoğlu / İstanbul Tel : +90(212) 221 1 221 Fax: +90(212) 221 1 358

akarenet.com

Copyright © 2018 | Barşan Turizm